Rize oto / araç Kiralama

Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Daha önceki yazılarımızda araç kiralamanın gereklilileri ve faydalarından bahsettik. Ama aslında zaten çoğumuz ihtiyaç duyduğumuzda araç kiralamaktan geri durmuyoruz. Ancak önemli nokta şu ki dikkat etmemiz gereken unsurlardan haberimiz var mı?

Araç Kiralaken dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir?

  • Seçtiğiniz firma gerçekten bir araç kirama firması mı? Bir çok şahıs şirketi, danışmanlık firması gibi işyerleri kendi araçları ve etraflarındaki insanların araçlarını kiraya vererek tabelalarına rentacar ibaresi ekliyorlar. İlk bakışta bir sorun yok gibi görünsede çıkabilecek aksilik ve aksaklıklarda haklarınızı arayamazsınız. Seçtiğiniz firmanın resmi gazetedeki ünvanına her an belki bakamazsınız ancak sizinle iletişime geçen insanların tavırlarından fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Kiraladığınız aracın rentacar sigortası var mı? Bu da çok önemli bir konu olmakla beraber firmaya bu soruyu yönlendirdiğinizde alacağınız cevap tabii ki araçlarımızın sigortası var olacaktır. Ancak araç kiralama sigortası bizim bireysel araçlarımızın kasko ya da zorunlu trafik sigortasından farklıdır.
  • Küçük/Büyük hasar sigortası yapıyorlar mı? Kurumsal firmalarda 10 lira daha fazla verip park ederken oluşabilecek küçük çizikler ya da ezikler başınızı ağırtmaz.
  • Aracı teslim alırken iyice inceleyin. Eğer çizik ezik gibi şeyler varsa bunların sözleşmede de olduğuna dikkat edin. Eğer yoksa bunarı sözleşmeye ekleyin ki aracı iade ederken size ait olmayan bir hasarın bedelini size ödetmesinler.
  • Araç sözleşmede yazan marka ve model mi? BU ilk bakışta ciddi bir sorun gibi görünmese de çıkabilecek anlaşmazlıklarda size sorun çıkabilir.

 

Bu yazının sponsoru:
Akdemir Oto Kiralama | Trabzon havalimanı’ndan araç kiralayıp Rize, Trabzon ve Artvin bölgelerinde oto kiralama hizmetinden faydalanmak için tıklayın.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Whatsapp Destek